Organizacja ceremonii pogrzebowych Czaplinek

Prasóweczki

Człowiek rozwija się i kończy. Pogrzeby skupiają się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a także z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe powinny być zrobione profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Połczyn-Zdrój

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu roli powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument konieczny do zrealizowania pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Że są podejrzenia, że zgon nastąpił w końcu wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może jednak osiągnąć taki dokument od lekarza sądowego, który badał przerwy w sklepie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w układu trzech dni od daty śmierci zmarłego. Następnie powinna spotkać z wnioskiem o wystawienie aktu zgonu. Przydatne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Fakt ten uprawnia do zdobycia zasiłku pogrzebowego a stanowi niezastąpiony do załatwiania kwestii związanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Połczyn-Zdrój

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem domu pogrzebowego, określany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że wybiera taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w sukcesie kremacji. wybór obrządku religijnego w którym zamierza przejść się pogrzeb lub innego rodzaju pogrzebu ( w sukcesie pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług powiązanych z organizacją pochówku, między innymi:

obwieszczenie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalistę ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W sukcesie pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie jest porozumieć się z księdzem w historii organizacji nabożeństwa żałobnego oraz miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki podejmuje się w obecności księdza, który prowadzi zmarłego na mieszkanie ostatniego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi zetknąć się z górą cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Jest też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który poprowadzi ją w umiejętny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a i opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w którym dokona się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprezy to koszt około 300 zł.

Pogrzeb zobowiązuję się więc z mnóstwem formie i kosztami, jakie rodzina musi wziąć organizując pochówek. Na wesele w takiej formy mogą liczyć na wsparcie innych członków rodziny, a i państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po osiągnięciu poprzez nią listu zgonu. Warto mieć, że pogrzeb nie wymaga być wytworny a nawet przy ograniczonych sposobach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej informacji o organizacji imprezy pogrzebowych na kartce Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.