Pitbull Patryk Vega Ińsko

Prasóweczki

Z roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak nadal nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał dziś w dalekim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle obrazowego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i uczenia brutalności, Rzeczywiście istniałoby jeszcze również w ostatniej pracy.

Pitbull Patryk Vega Mirosławiec

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzeć na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją pracę dają bardzo dobra, sumiennie, potrafią funkcjonować w sile. A po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z swymi problemami, które uniemożliwiają im trwanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją pracę dają bardzo dobra, sumiennie, potrafią funkcjonować w sile.

A po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z swymi problemami, które uniemożliwiają im trwanie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z starą, która mama się odebrać mu pełnomocnictwa do opieki nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej pozycji Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które zostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a oraz w odreagowaniu na stres powiązany z funkcją pozostaje w coraz toż mocniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) jest szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne istnienie swoje. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki spotyka się w bardzo niewygodnej i niepewnej sytuacji, wdaje się on ponieważ w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Mirosławiec

Sytuacje te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie wykonuje domową funkcję, a gra nią stanowi kimś bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z możliwością rozwiązuje wszelki problem i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze chwili mogą przychodzić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i dawania sobie pytania: O co dobrze nosi w niniejszym filmie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki forma, że kiedy już pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Mirosławiec

Odkrywa coraz to nowocześniejsze aspekty działalności w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Ale lub ich wizerunek istniał rzeczywiście suchy i naturalny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Wybór nie, przekleństwa i wulgaryzmy w niniejszym przykładzie nie rażą, aż tak mocno i podkreślają charaktery postaci, oraz realia miejsca w którym pracują.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić także na tych starszych i znacznie cenionych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prywatnych rolach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobro zapisali się w działalności policjantów, którzy pogubili się we innym mieszkaniu innym i wymagają tyczyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Stanowi nią dźwięk, jaki został zbudowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą przechodzić poprzez to punkt z pięknym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Mirosławiec

Wszystkie z form nie są czarno białe, pokazują nam się z przeciwnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako osoby idealne, idące na ochron prawa, często są bez skazy, mają silne życie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy składają trudną pracę, a po niej wymagają tyczyć się z osobnymi demonami. Tylko wtedy spowodowało, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został uznany przez publiczność, jaka posiadała już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, sprzedają się o wiele dużo żywe i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Mirosławiec

 

źródło artykułu PitBull

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.