Poczta kurier Środa Śląska zamów online

Prasóweczki

Z powodu szybkiego rytmu życia i większej popularności transakcji internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku usługi kuszą nas małymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Przemków może być bardzo proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Przemków

Małe paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to takie o małych gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, po pierwsze trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Przemków pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Najczęściej czas doręczenia paczki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek każdego miesiąca warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tak wielu paczek z pewnością dostrzeżemy również plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza kiedyprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych będzie mniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek osobno. Jeśli potrzebujemy wysyłać większe ilości paczek powinniśmy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, gdy pakunek który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od wysłania normalnej paczki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek i ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na wymiary pakunku powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że licząc wymiary pakunku oraz masę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją masę pod działaniem wilgoci, dlatego lepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie nadania pakunku, możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Najczęstsze zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Przemków stara się by wszystkie przesyłki były przenoszone z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się przechylać albo zostać przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Przemków odbierając przesyłkę musi również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Przemków .

Zobacz również poczta Kurier